Semifinalistit 2019

KULTAKURKKU KARAOKE, KÄRKIKARAOKE JA KIMPPAKARAOKE 
SEMIFINALISTIT 2019

ONNITTELUT SEMIFINAALIPAIKASTA: 

(Päivitetty 14.2.2019)

– Ala Mervi, Lieksa
– Ala Reijo, Lieksa
– Aula Asta, Borås
– Auvinen Eero, Iisalmi
– Blomberg Jorma, Vehmaa
– Breitholtz Jimmy, Mikkeli
– Brunnila Helena, Huittinen
– Brunnila Veijo, Huittinen
– Elomaa Kari, Seinäjoki
– Eteläaho Veijo, Jyväskylä
– Grander Mikael, Pietarsaari
– Haavisto Keijo, Forssa
– Haikara Tauno, Borås
– Hakko Vesa, Harjavalta
– Hokkanen Tiina, Mikkeli
– Huittinen Taija, Vantaa
– Hämäläinen Marjatta, Kankaanpää
– Järvi Harri, Mikkeli
– Kaattari Saila, Vehmaa
– Kangas Jukka, Petäjävesi
– Karlen Anneli, Göteborg
– Kastegren Roosa, Mikkeli
– Katainen Erkki, Kaavi
– Kettunen Kari, Joroinen
– Kolu Reijo, Jyväskylä
– Korhonen Rauno, Kuopio
– Koskela Petteri, Jyväskylä
– Kovamäki Joni, Kankaanpää
– Kuukkanen Tiina, Kuopio
– Kärkkäinen Anneli, Lieksa
– Kärkkäinen Markku, Lieksa
– Laitila Sanna, Maaninka
– Larikka Anja, Göteborg
– Linjama Birgitta, Lapua
– Linjama Matti, Lapua
– Lönnroos Pirjo, Mikkeli
– Metsämaa Juho, Kokemäki
– Moilanen Seija, Jyväskylä
– Mäkelä Maija-Riitta, Hankasalmi
– Nieizviestnykh Svitlana, Mikkeli
– Niemelä Ilkka,Jyväskylä
– Niemelä Ilpo, Jyväskylä
– Niemelä Maria, Jyväskylä
– Norja-Elomaa Tarja, Seinäjoki
– Nyrkkö Jenni, Kuopio
– Nyysönen Anna, Mikkeli
– Näsmän Niina, Vaasa
– Ojala Jari, Hämeenkyrö
– Ojala Kari, Forssa
– Ornek Olga, Mikkeli
– Paunonen Reijo, Juva
– Pokkinen Jaana, Säkylä
– Puranen Matti, Petäjävesi
– Puranen Merja, Petäjävesi
– Pusa Tapani, Jyväskylä
– Pyykönen Vappu, Lieksa
– Rajala Taina, Kuopio
– Rantanen Sini, Vantaa
– Raudaskoski Maija, Laukaa
– Rimmi Soukka Annikki, Alingsås
– Rosenholm Kirsti, Pori
– Ruuskanen Seppo, Kuopio
– Räty Raija, Lieksa
– Räty Sauli, Lieksa
– Saarinen Jouko, Järvenpää
– Salminen Ritva, Mikkeli
– Saloranta Päivi, Pori
– Sivonen Piia, Haapalahti
– Suominen Satu, Vehmaa
– Suuntala Anne, Jyväskylä
– Sykkö Pekka, Lieksa
– Teini Martti, Nurmijärvi
– Torpakko Paula, Jyväskylä
– Tuovinen Jarmo, Leppävirta
– Tuovinen Nita, Leppävirta
– Tyynelä Helge, Jyväskylä
– Uusitalo Soili, Mark
– Vaittinen Raimo, Forssa
– Virta Jari, Kokemäki
– Votkin Markku, Iisalmi
– Vuorinen Heikki, Petäjävesi

Alkukarsinnoista jatkoon päässeet laulajat saavat osallistua kolmeen loppukilpailuun, jotka ovat:

Kultakurkku-karaoke 2019 semifinaali ja finaali Himos Areenalla Jämsässä 11.-12.10.2019
Kärkikaraoke 2019 semifinaali ja finaali Kuopion Kylpylähotelli Rauhalahdessa 17.-18.4.2020