Semifinalistit 2020

KULTAKURKKU KARAOKE, KÄRKIKARAOKE JA KIMPPAKARAOKE 
SEMIFINALISTIT 2020

ONNITTELUT SEMIFINAALIPAIKASTA: 

(Päivitetty 6.7.)

– Aalto Jukka, Tampere
– Aalto Rami, Karijoki
– Aho Tuija, Alajärvi
– Ahvenainen Maija, Lahti
– Ala Mervi, Lieksa
– Alalantela Esko, Lappajärvi
– Alanko Olavi, Kannus
– Blomerus Leif, Karijoki
– Blåberg Ilpo, Lahti
– Bollström Mertsi, Kuhmoinen
– Ekdahl Tuula, Nivala
– Forsman Minna, Isojoki
– Göransson Gunnar, Muhos
– Haarala Jatta, Jyväskylä
– Haataja Jukka, Utajärvi
– Haavisto Keijo, Forssa
– Hakala Tauno, Karijoki
– Hartikainen Jenni, Juankoski
– Hautakangas Jaana, Alajärvi
– Hautakoski Eija, Kaustinen
– Hautamäki Pirkko, Kälviä
– Hautamäki Sakari, Kälviä
– Heikkinen Marko, Tampere
– Helveranta Pia, Imatra
– Hentunen Marjo, Lahti
– Hermonen Leena, Raisio
– Hiekka Karoliina, Ilmajoki
– Hietala Marja, Ylivieska
– Hoikka Raimo, Pyhäntä
– Honkonen Severi, Perho
– Hovi Jukka, Kotka
– Huittinen Taija, Vantaa
– Huovinen Timo, Pyhäntä
– Hyvärinen Suvi, Jyväskylä
– Hyytinen Antti, Seinäjoki
– Hänninen Selina, Jyväskylä
– Iirola Risto, Kuusankoski
– Immonen Carolina, Pinjainen
– Jeminen Arja, Forssa
– Jokela Jaana, Lahti
– Jokela Janne, Hämeenkyrö
– Jokela Mika, Lahti
– June Tilda, Helsinki
– Juopperi Reijo, Mäntsälä
– Jussila Arto, Kouvola
– Juutilainen Marianne, Vehmersalmi
– Järvistö Emma-Veera, Seinäjoki
– Kaartiaho Henni, Karjalohja
– Kalkkila Iida, Tampere
– Kamula Ari, Pyhäntä
– Kamula Kati, Pyhäntä
– Kankaanpää Kauno, Nurmo
– Kankaanpää Terho, Nurmo
– Karhula Tarmo, Kälviä
– Karjalainen Aino, Tampere
– Karjalainen Sari, Rantasalmi
– Karjalainen Suvi, Kotka
– Kauranen Hanna, Korkeakoski
– Kautto Marja-Leena, Mikkeli
– Keitaanranta Hanna, Karijoki
– Kekäläinen Markku, Kuopio
– Kettunen Arja, Kouvola
– Kiiskinen Miika, Kestilä
– Kilponen Mirjami, Tampere
– Klemetti Maarit, Halsua
– Knox Aaron, Espoo
– Kolehmainen Riitta-Maria, Siikajoki
– Korhonen Jaakko, Juankoski
– Korpinen Markku, Lieksa
– Koskela Veli-Pekka, Isokyrö
– Koski-Vähälä Hannele, Kälviä
– Koski-Vähälä Hannu, Kälviä
– Kotivuori Krista, Lieksa
– Kuivalainen Ari, Jyväskylä
– Kukkaslahti-Kikari Kirsi, Kuopio
– Kultalahti-Byskata Tiina, Evijärvi
– Kuukkanen Tarja, Laukaa
– Kykkänen Riku, Tampere
– Känkänen Kari, Jokioinen
– Kärkkäinen Anneli, Lieksa
– Kärkkäinen Markku, Lieksa
– Lahti Päivi, Kouvola
– Laitinen Jenni, Ylivieska
– Lakso Sauli, Ylihärmä
– Lamminen Harri, Jämsä
– Lamminen Leena, Jämsä
– Lappalainen Jari, Oulu
– Lassila Anna-Kaisa, Kälviä
– Laukkanen Nina, Tuusniemi
– Lauronen Noora, Jyväskylä
– Lehmuskallio Arja, Ypäjä
– Lehtinen Rami, Tampere
– Lehtorinne Marko, Kauhava
– Lietonen Raija, Jyväskylä
– Liimatainen Joonas, Viitasaari
– Limnell Riitta, Viitasaari
– Lindberg Henry, Oulu
– Linjama Birgitta, Lapua
– Linjama Matti, Lapua
– Loukkola Riitta, Kuopio
– Luoma-Aho Tarja, Alajärvi
– Lähteenmäki Pia, Jyväskylä
– Martikainen Emilia, Kouvola
– McLees Olli-Matti, Pieksämäki
– Meriläinen Kirsti, Nivala
– Metsoila Riikka, Jyväskylä
– Miettinen Jyri, Jyväskylä
– Mononen Timo, Upinniemi
– Mustapuro Jussi, Sastamala
– Mykkänen Siru, Vantaa
– Myllymäki Raimo, Kokkola
– Mäkelä Jonna, Kauhajoki
– Mäkinotko Pirjo, Mikkeli
– Niskanen Veli, Kuopio
– Nuutinen Mari, Suonenjoki
– Nykänen Antti, Veteli
– Nyman Saila, Helsinki
– Näsman Niina, Vaasa
– Oja Aimo, Himanka
– Ojala Saku, Teuva
– Paakkari Harri, Siikajoki
– Paalanen Kaija, Evijärvi
– Paavola Matti, Helsinki
– Palmroth Tino, Tampere
– Palokas-Martikainen Suvi, Lieksa
– Partanen Markku, Hollola
– Pikki Martti, Salo
– Pirttiaho Sanna, Haapajärvi
– Pulkkinen Mika, Vantaa
– Pylkkänen Seppo, Suonenjoki
– Pähtilä Jukka, Oulu
– Rantala Saija, Vimpeli
– Rantaprosi Toni, Karijoki
– Rautio Tauno, Ähtäri
– Reiman Niina, Vantaa
– Riikonen Kristiina, Nastola
– Rintamäki Aune, Isokyrö
– Rossi Päivi, Pieksämäki
– Rouvinen Tiina, Lahti
– Ruuskanen Seppo, Kuopio
– Räty Raija, Lieksa
– Räty Sauli, Lieksa
– Saarinen Noora, Tampere
– Saaristo Jaana, Hämeenlinna
– Salmela Kati, Oulu
– Santala Janne, Säkylä
– Savinainen Viljo, Vantaa
– Seine Jouni, Kouvola
– Silván Riitta, Helsinki
– Sinisalo Minna, Tampere
– Sunabacka Bettan, Terjärv
– Sunabacka Sten, Terjärv
– Suomi Leila, Vaasa
– Säämänen Risto, Pieksämäki
– Taari Mirja, Kalajoki
– Tammi Petri, Säkylä
– Tanskanen Mirva, Kuopio
– Tattari Satu, Kouvola
– Thessman Petri, Nurmijärvi
– Toivainen Pekka, Jyväskylä
– Toivonen Kari, Kouvola
– Torkkola Juha, Laukaa
– Tuomi Olli-Pekka, Tampere
– Tuominen Amanda, Turku
– Tuovinen Jarmo, Leppävirta
– Tuovinen Nita, Varkaus
– Tupamäki Antti, Petäjävesi
– Tuppela Jorma, Ylistaro
– Tynkkynen Sanna, Lahti
– Törmälä Mikko, Kokemäki
– Valtonen Arto, Nokia
– Vartiainen Suoma, Lieksa
– Vatunen Aila, Vaasa
– Viitala Selina, Kaustinen
– Vilmunen Jaakko, Vaala
– Virkkala Juhani, Kaustinen
– Välikivi Ari, Pietarsaari
– Välikivi Jaana, Pietarsaari
– Wächter Ville, Helsinki

Alkukarsinnoista jatkoon päässeet laulajat saavat osallistua kolmeen loppukilpailuun, jotka ovat:

Kultakurkku-karaoke 2020 semifinaali ja finaali Himos Areenalla Jämsässä 23.-24.10.2020
Kärkikaraoke 2020 semifinaali ja finaali, kevät 2021
Kimppakaraoke 2020 semifinaali ja finaali, kevät 2021