Semifinalistit 2020

KULTAKURKKU KARAOKE, KÄRKIKARAOKE JA KIMPPAKARAOKE 
SEMIFINALISTIT 2020

ONNITTELUT SEMIFINAALIPAIKASTA: 

(Päivitetty 15.9.)

– Aalto Jukka, Tampere
– Aalto Rami, Karijoki
– Abir (Zakir Khandaker), Seinäjoki
– Aho Tuija, Alajärvi
– Ahvenainen Maija, Lahti
– Ala Mervi, Lieksa
– Ala Reijo, Lieksa
– Alalantela Esko, Lappajärvi
– Alanko Olavi, Kannus
– Alijärvi Jarmo, Raisio
– Auvinen Eero, Iisalmi
– Blomerus Leif, Karijoki
– Blåberg Ilpo, Lahti
– Bollström Mertsi, Kuhmoinen
– Borg-Holopainen Sirpa-Sari, Siilinjärvi
– Dahl Mari, Kaarina
– Dauksch Reijo, Kaarina
– Ekdahl Tuula, Nivala
– Forsman Minna, Isojoki
– Forss Tomi, Hämeenlinna
– Grönstrand Leena, Merikarvia
– Grönstrand Tenho, Merikarvia
– Göransson Gunnar, Muhos
– Haapamäki Juha, Tampere
– Haarala Jatta, Jyväskylä
– Haataja Jukka, Utajärvi
– Haavisto Keijo, Forssa
– Hakala Tauno, Karijoki
– Hakkarainen Liisa, Kuopio
– Hakko Vesa, Harjavalta
– Halonen Sonja, Lohja
– Happonen Mikael, Petäjävesi
– Harjula Jukka, Parkano
– Harjula Nico, Lapua
– Harjula Ritu, Parkano
– Hartikainen Jenni, Juankoski
– Harttimo Joni, Raisio
– Harttimo Miisa, Raisio
– Hautakangas Jaana, Alajärvi
– Hautakoski Eija, Kaustinen
– Hautamäki Hanna, Lapua
– Hautamäki Pirkko, Kälviä
– Hautamäki Sakari, Kälviä
– Heikkinen Marko, Tampere
– Heinonen Markku, Lappeenranta
– Heinonen Tuula, Hollola
– Helveranta Pia, Imatra
– Hentunen Marjo, Lahti
– Hermonen Leena, Raisio
– Hiekka Karoliina, Ilmajoki
– Hietala Marja, Ylivieska
– Hintsa Hannu, Virrat
– Hoikka Raimo, Pyhäntä
– Honkonen Severi, Perho
– Hovi Jukka, Kotka
– Huittinen Taija, Vantaa
– Huovinen Timo, Pyhäntä
– Huttunen Ismo, Sastamala
– Hynninen Sirkku, Ruokolahti
– Hyvärinen Mikko, Jyväskylä
– Hyvärinen Suvi, Jyväskylä
– Hyytinen Antti, Seinäjoki
– Hänninen Selina, Jyväskylä
– Iirola Risto, Kuusankoski
– Ikola Matti, Ylihärmä
– Ikonen Jyrki, Joensuu
– Immonen Carolina, Pinjainen
– Immonen Teija, Imatra
– Irjala Marjo, Mänttä-Vilppula
– Iso-Oja Teuvo, Kalajoki
– Jalkanen Kari, Joensuu
– Jeminen Arja, Forssa
– Jokela Jaana, Lahti
– Jokela Janne, Hämeenkyrö
– Jokela Mika, Lahti
– Jokela Susanna, Ylöjärvi
– Jokiranta Leena, Lapua
– June Tilda, Helsinki
– Juopperi Reijo, Mäntsälä
– Jussila Arto, Kouvola
– Juutilainen Marianne, Vehmersalmi
– Juvonen Ella-Mari, Lappeenranta
– Järvensivu Marika, Hattula
– Järvistö Emma-Veera, Seinäjoki
– Jääskeläinen Anita, Lahti
– Kaartiaho Henni, Karjalohja
– Kainulainen Jaana, Siilinjärvi
– Kainulainen Jarmo, Siilinjärvi
– Kalkkila Iida, Tampere
– Kammonen Jenna, Seinäjoki
– Kamula Ari, Pyhäntä
– Kamula Kati, Pyhäntä
– Kankaanpää Kauno, Nurmo
– Kankaanpää Terho, Nurmo
– Kannisto Jorma, Turku
– Karhula Tarmo, Kälviä
– Karjalainen Aino, Tampere
– Karjalainen Sari, Rantasalmi
– Karjalainen Suvi, Kotka
– Karvinen Krista, Taipalsaari
– Kataja Lilli, Tampere
– Kauranen Hanna, Korkeakoski
– Kautto Marja-Leena, Mikkeli
– Keitaanranta Hanna, Karijoki
– Kekäläinen Markku, Kuopio
– Kemppainen Arja, Karstula
– Kenny (Nam Anh Ta Quany), Seinäjoki
– Kettula Antti, Seinäjoki
– Kettunen Arja, Kouvola
– Kiiskinen Miika, Kestilä
– Kilponen Mirjami, Tampere
– Kivipuro Merja, Lapua
– Klemetti Maarit, Halsua
– Knox Aaron, Espoo
– Kolehmainen Riitta-Maria, Siikajoki
– Korhonen Jaakko, Juankoski
– Korhonen Roosa, Nokia
– Korhonen Veli-Matti, Ylöjärvi
– Korpinen Markku, Lieksa
– Korsikko Päivi, Joensuu
– Koskela Veli-Pekka, Isokyrö
– Koski-Vähälä Hannele, Kälviä
– Koski-Vähälä Hannu, Kälviä
– Kotaniemi Sari, Lahti
– Kotivuori Krista, Lieksa
– Kouhia Sari, Ylöjärvi
– Kuisma Paavo, Lohja
– Kuisti Mauri, Lapua
– Kuivalainen Ari, Jyväskylä
– Kukkaslahti-Kikari Kirsi, Kuopio
– Kultalahti-Byskata Tiina, Evijärvi
– Kumpulainen Reino, Kiuruvesi
– Kuukkanen Tarja, Laukaa
– Kykkänen Riku, Tampere
– Känkänen Kari, Jokioinen
– Kärkkäinen Anneli, Lieksa
– Kärkkäinen Markku, Lieksa
– Kärkkäinen Nina, Kaarina
– Lahti Päivi, Kouvola
– Laitinen Jenni, Ylivieska
– Lakso Sauli, Ylihärmä
– Lamminen Harri, Jämsä
– Lamminen Leena, Jämsä
– Lappalainen Jari, Oulu
– Lassila Anna-Kaisa, Kälviä
– Lassila Pekka, Utajärvi
– Laukkanen Nina, Tuusniemi
– Lauronen Noora, Jyväskylä
– Lehmuskallio Arja, Ypäjä
– Lehti Kirsi, Tampere
– Lehtinen Rami, Tampere
– Lehtola Satu, Ilmajoki
– Lehtonen Jari, Seinäjoki
– Lehtorinne Aila, Kauhava
– Lehtorinne Marko, Kauhava
– Leino Maritta, Tampere
– Leinonen Aune, Iisalmi
– Lempinen Reino, Seinäjoki
– Lesonen Jukka, Muhos
– Lietonen Raija, Jyväskylä
– Liimatainen Joonas, Viitasaari
– Limnell Riitta, Viitasaari
– Lindberg Henry, Oulu
– Linjama Birgitta, Lapua
– Linjama Matti, Lapua
– Linna Sanna, Salo
– Loukkola Riitta, Kuopio
– Luoma-Aho Tarja, Alajärvi
– Lähteenmäki Pia, Jyväskylä
– Mahlamäki Manu, Karvia
– Martikainen Emilia, Kouvola
– McLees Olli-Matti, Pieksämäki
– Meriläinen Kirsti, Nivala
– Metsoila Riikka, Jyväskylä
– Miettinen Jyri, Jyväskylä
– Mild Matti, Pietarsaari
– Mononen Timo, Upinniemi
– Mustapuro Jussi, Sastamala
– Muuronen Sirpa-Reeta, Imatra
– Mykkänen Siru, Vantaa
– Myllykangas Pasi, Kauhava
– Myllymäki Eero, Kaustinen
– Myllymäki Pirkko, Kokkola
– Myllymäki Raimo, Kokkola
– Mäennenä Ari-Pekka, Ylöjärvi
– Mäenpää Anne, Ilmajoki
– Mäkelä Jonna, Kauhajoki
– Mäki-Kerttula Margit, Raisio
– Mäkinotko Pirjo, Mikkeli
– Mäntyniemi Allan, Kauhajoki
– Nelimarkka Hanna, Keuruu
– Niemelä Päivi, Lapua
– Niiva Aino, Lappeenranta
– Niskanen Veli, Kuopio
– Nuutinen Mari, Suonenjoki
– Nykänen Antti, Veteli
– Nykänen Jyrki, Pieksämäki
– Nykänen Maria, Helsinki
– Nyman Saila, Helsinki
– Närvä Kirsi, Pirkkala
– Näsi Sirkka, Akaa
– Näsman Niina, Vaasa
– Oja Aimo, Himanka
– Ojala Saku, Teuva
– Ollonen Ilkka, Imatra
– Ollonen Pertti, Rovaniemi
– Ovaska Mari, Lohja
– Paakkari Harri, Siikajoki
– Paalanen Kaija, Evijärvi
– Paavola Matti, Helsinki
– Paavola Risto, Kaustinen
– Palmroth Tino, Tampere
– Palokas-Martikainen Suvi, Lieksa
– Palomäki Tuula, Lapua
– Palttala Jorma, Lahti
– Partanen Juhani, Iisalmi
– Partanen Markku, Hollola
– Pikki Martti, Salo
– Pirttiaho Sanna, Haapajärvi
– Pitkäkangas Heino, Pietarsaari
– Pitkänen Päivi, Pirkkala
– Prinkkilä Jussi, Seinäjoki
– Puhakka Jonna, Joensuu
– Puhakka Kati, Joensuu
– Pulkkinen Mika, Vantaa
– Puranen Matti, Kintaus
– Putus Anja, Kaarina
– Pylkkänen Seppo, Suonenjoki
– Pyykki Anniina, Loimaa
– Pyykönen Vappu, Lieksa
– Pähtilä Jukka, Oulu
– Päivänsäde Hannes, Raisio
– Raivio Reeta, Heinola
– Rajamäki Hannu-Pekka, Pori
– Ranta Marke, Pori
– Rantala Maj-Lis, Vaasa
– Rantala Päivi, Tampere
– Rantala Saija, Vimpeli
– Rantaprosi Toni, Karijoki
– Rautio Tauno, Ähtäri
– Reiman Niina, Vantaa
– Riikonen Kristiina, Nastola
– Riikonen Lauri, Lahti
– Rinne Henri, Turku
– Rintamäki Aune, Isokyrö
– Rossi Päivi, Pieksämäki
– Rouvinen Tiina, Lahti
– Ruuskanen Seppo, Kuopio
– Ryyppö Pirkko, Espoo
– Räty Raija, Lieksa
– Räty Sauli, Lieksa
– Saarinen Noora, Tampere
– Saaristo Jaana, Hämeenlinna
– Saastamoinen Tarja, Iisalmi
– Salmela Kati, Oulu
– Salmi Henna, Tampere
– Santala Janne, Säkylä
– Savinainen Viljo, Vantaa
– Seine Jouni, Kouvola
– Seppälä Sirkka, Nivala
– Silván Riitta, Helsinki
– Simpanen Merja, Kerimäki
– Sinisalo Minna, Tampere
– Sokka Marko, Asikkala
– Sorsa Rebekka, Lappeenranta
– Sunabacka Bettan, Terjärv
– Sunabacka Sten, Terjärv
– Suomi Leila, Vaasa
– Suomi Raimo, Kemiönsaari
– Suomi Tapio, Kaarina
– Suomi Timo, Kemiönsaari
– Suutari Oiva, Kajaani
– Särkelä Julia, Kaarina
– Säämänen Risto, Pieksämäki
– Taari Mirja, Kalajoki
– Taipalmaa Sanni, Pori
– Takkinen Kalevi, Naarajärvi
– Tammi Petri, Säkylä
– Tamminen Anu, Pöytyä
– Tanskanen Mirva, Kuopio
– Tanskanen Tuija, Lieksa
– Tattari Satu, Kouvola
– Thessman Petri, Nurmijärvi
– Toivainen Pekka, Jyväskylä
– Toivonen Kari, Kouvola
– Torkkola Juha, Laukaa
– Tuomi Olli-Pekka, Tampere
– Tuominen Amanda, Turku
– Tuovinen Jarmo, Leppävirta
– Tuovinen Nita, Varkaus
– Tupamäki Antti, Petäjävesi
– Tuppela Jorma, Ylistaro
– Tynkkynen Sanna, Lahti
– Törmälä Mikko, Kokemäki
– Uusi-Kauppila Juhani, Teuva
– Uusitalo J-P, Tampere
– Valkeinen Sinikka, Soini
– Valtonen Arto, Nokia
– Varjonen Anu, Raisio
– Vartiainen Suoma, Lieksa
– Vaske Pirjo-Leena, Pieksämäki
– Vasquez Marlene, Tampere
– Vatunen Aila, Vaasa
– Viitala Selina, Kaustinen
– Vilmunen Jaakko, Vaala
– Virkkala Juhani, Kaustinen
– Virta Jari, Kokemäki
– Virtanen Miko, Hinnerjoki
– Vuorenmaa Juhani, Kauhava
– Vuorinen Meri, Seinäjoki
– Väli-Torala Ville, Seinäjoki
– Välikivi Ari, Pietarsaari
– Välikivi Jaana, Pietarsaari
– Wächter Ville, Helsinki
– Ylinen Jari, Kerimäki

Alkukarsinnoista jatkoon päässeet laulajat saavat osallistua kolmeen loppukilpailuun, jotka ovat:

Kultakurkku-karaoke 2020 semifinaali ja finaali Himos Areenalla Jämsässä 23.-24.10.2020
Kärkikaraoke 2020 semifinaali ja finaali, kevät 2021
Kimppakaraoke 2020 semifinaali ja finaali, kevät 2021