Semifinalistit 2021

KULTAKURKKU, KÄRKIKARAOKE JA KIMPPAKARAOKE 
SEMIFINALISTIT

Alkukarsinnoista jatkoon päässeet laulajat saavat osallistua kolmeen loppukilpailuun, jotka ovat:

– Kultakurkku semifinaali ja finaali 29.-30.10.2021, Himos Areena Jämsä
– Kimppakaraoke semifinaali ja finaali 3.-4.12.2021, Lohja Spa & Resort Lohja
– Kärkikaraoke semifinaali ja finaali 21.-22.1.2022, Kylpylähotelli Rauhalahti Kuopio

ONNITTELUT SEMIFINAALIPAIKASTA: 

(Päivitetty 7.10.)

– Aalto Jukka, Tampere
– Aerila Marja-Elina, Rauma
– Ahonen Riitta, Mänttä-Vilppula
– Ahvenainen Maija, Lahti
– Airikka Arto, Rauma
– Ala Mervi, Juuka
– Alainen Johanna, Jyväskylä
– Alila Pirjo, Alavieska
– Auvinen Eero, Iisalmi
– Auvinen Karo, Kouvola
– Brunnila Veijo, Huittinen
– Ek Tuija, Lieto
– Esala Marjo, Siikainen
– Esko Mirva, Vähäkyrö
– Eskola Santeri, Kannus
– Etelämäki Lea, Isokyrö
– Finnilä Kalervo, Espoo
– Forss Nina, Asikkala
– Graner Mikael, Pietarsaari
– Grip Minna, Muhos
– Grönthal Kari, Nurmijärvi
– Gustafsson Helinä, Turku
– Haanpää Juhani, Pori
– Haapamäki Juha, Tampere
– Haarala Jatta, Jyväskylä
– Hagert Jasmin, Lahti
– Hakko Vesa, Harjavalta
– Hakola Matti, Ylistaro
– Halme Marja-Liisa, Jämsänkoski
– Halonen Petri, Lievestuore
– Hannu Juha, Seinäjoki
– Hartikainen Hanna, Lappeenranta
– Hast Birgit, Porvoo
– Hautakangas Jaana, Alajärvi
– Hautakoski Eikku, Kaustinen
– Hautamäki Pirkko, Kälviä
– Hautamäki Sakari, Kälviä
– Heikkilä Paula, Kauhajoki
– Heikkinen Marko, Tampere
– Heino Teija, Rauma
– Heinonen Tuula, Hollola
– Hellsten Kirsi, Vilppula
– Helveranta Pia, Imatra
– Hermonen Leena, Raisio
– Herrala Pirjo, Vaala
– Hiekka Karoliina, Ilmajoki
– Hietala Ismo, Kauvatsa
– Hietapakka Ville, Karvia
– Hildén Jorma, Nokia
– Hilden Pekka, Vilppula
– Hintsa Hannu, Virrat
– Huhtala Mari, Ylivieska
– Hupanen Kai, Nokia
– Huttunen Ismo, Sastamala
– Hänninen Heidi, Äänekoski
– Hänninen Jani, Jyväskylä
– Iirola Risto, Kouvola
– Ikonen Jyrki, Joensuu
– Iso-Oja Teuvo, Kalajoki
– Jaakola Matti, Kokkola
– Jokela Jaana, Lahti
– Jokela Mika, Lahti
– Jokinen Emmi, Nivala
– Jokinen Jaromir, Hämeenlinna
– Jokinen Veera, Nivala
– Jokiniemi Linda, Salo
– Jolkkonen Paula, Puolanka
– Jurvelin Marita, Oulu
– Jänönen Harri, Iisalmi
– Järvi Marja-Leena, Mäntsälä
– Järvinen Kirsi, Jyväskylä
– Kalela Risto, Helsinki
– Kallinki Joonas, Ylöjärvi
– Kandell Sini, Säynätsalo
– Kankkonen Kirsi, Kauvatsa
– Karhula Tarmo, Kälviä
– Karhulahti Jukka, Jyväskylä
– Kari Nina, Ylämylly
– Karjalainen Mika, Lieksa
– Karsikas Eila, Raisio
– Karvinen Irja, Liperi
– Karvinen Krista, Taipalsaari
– Kataikko Heidi, Jyväskylä
– Kauhanen Hanna, Joensuu
– Kauhanen Pertti, Lieksa
– Kauppinen Katja, Sotkamo
– Kehänen Kari, Oulu
– Kelander Tia-Maria, Jämsä
– Kenny (Nam Anh Ta Quany), Seinäjoki
– Keränen Jukka, Tyrnävä
– Kettula Antti, Seinäjoki
– Kilponen Mirjami, Tampere
– Kinnunen Maarit, Paltamo
– Kivimäki Birgi, Liminka
– Kiviniemi Karita, Nokia
– Koivisto Aija, Kuortane
– Kokkila Kirsti, Uurainen
– Kokko Martta, Joutsa
– Kokko Ritva, Äänekoski
– Kokkonen Ritva, Joensuu
– Kolu Reijo, Jyväskylä
– Konttinen Madleena, Jyväskylä
– Korhonen Aaro, Vantaa
– Korhonen Veli-Matti, Ylöjärvi
– Korpijoki Ilmo, Hamina
– Korpinen Markku, Lieksa
– Korsikko Päivi, Joensuu
– Kortell Sami, Öja
– Korva Veikko, Halsua
– Koski-Vähälä Hannele, Kälviä
– Kotaniemi Simo, Asikkala
– Kotivuori Krista, Lieksa
– Kouhia Sari, Ylöjärvi
– Kuivalainen Ari, Jyväskylä
– Kujala Janika, Ylöjärvi
– Kujala Seija, Ylistaro
– Kujala Seppo, Ylistaro
– Kulmala Joni, Tampere
– Kuokkanen Reijo, Vantaa
– Källman Mats, Pedersöre
– Kärkkäinen Nina, Kaarina
– Kärnä Jonna, Jyväskylä
– Kärnä Pekka, Jyväskylä
– Laakso Harri, Ruokolahti
– Laakso Kalle, Rauma
– Laaksonen Soili , Harjavalta
– Laine Seppo, Enköping
– Laitala Marissa, Teuva
– Laitinen Kari, Kuopio
– Laitinen Tarja, Jyväskylä
– Lammi Jaana, Ylöjärvi
– Lamminpohja Jarmo, Nokia
– Lappalainen Pasi, Iisalmi
– Lassila Anna-Kaisa, Kälviä
– Lautsi Aki, Espoo
– Lehikoinen Mauri, Ylöjärvi
– Lehti Kirsi, Tampere
– Lehti Rainer, Rauma
– Lehtonen Aki, Pori
– Lehtonen Jari, Seinäjoki
– Leinonen Ari, Orivesi
– Lepistö Jenna, Tampere
– Lepola Ari, Haapajärvi
– Leppälä Paula, Viljakkala
– Leppämäki Jouni, Nokia
– Leppänen Mira, Jyväskylä
– Leppäniemi Martti, Seinäjöki
– Leskelä Pirjo, Virsbo
– Leskelä Raimo, Virsbo
– Liistokki Toni, Lieksa
– Lindgren Henry, Lahti
– Linjama Birgitta , Seinäjoki
– Linjama Matti, Seinäjoki
– Liponen Sally, Jyväskylä
– Lipsanen Marjo, Jyväskylä
– Liukko Minna, Säynätsalo
– Liukko Sakarias, Säynätsalo
– Liukkonen Timo, Espoo
– Loisa Sari, Mikkeli
– Loitto Anne, Södertälje, Ruotsi
– Lähteenmäki Martti, Ylöjärvi
– Majanoja Roosa, Salo
– Martikainen Emilia, Kouvola
– Marttila Leila, Mynämäki
– Marttila Timo, Mynämäki
– Marttinen Sonja, Lappeenranta
– Mattila Arttu, Karvia
– Mattila Ilari, Tampere
– Maunula Tiina, Ylöjärvi
– Meriläinen Kirsti, Nivala
– Mettälä Satu, Hämeenlinna
– Miettinen Jyri, Helsinki
– Moilainen Seija, Jyväskylä
– Monto Markku, Mikkeli
– Myllykangas Pasi, Kauhava
– Myllylä Esko, Kaarina
– Myllyniemi Elvi, Vaasa
– Mäennenä Ari-Pekka, Ylöjärvi
– Mäennenä Tapio-Ilmari, Ylöjärvi
– Mäenpää Mikko, Teerijärvi
– Mäkinen Satu, Tampere
– Möykkymäki Mari, Kuortane
– Nahkala Juha-Pekka, Jyväskylä
– Nevala Jonna, Karvia
– Niemenmaa Petri, Kullaa
– Niemenmaa Sirpa, Kullaa
– Niemi Memmu, Raisio
– Niemi Mimosa, Vantaa
– Nieminen Maria, Lahti
– Nieminen Pasi, Ylöjärvi
– Nieminen Tero, Pori
– Nurminen Eija, Sysmä
– Nuutinen Mari, Suonenjoki
– Nylund Tuulikki, Naantali
– Närvä Kirsi, Pirkkala
– Närvä Kirsi, Pirkkala
– Näsi Sirkka, Akaa
– Näsman Niina, Vaasa
– Oittinen Tanja, Jyväskylä
– Oja Aimo, Himanka
– Orttenvuori Elsa, Muhos
– Orttenvuori Sanna, Muhos
– Pajunen Mari, Sastamala
– Paldanius Tuomo, Heinävesi
– Palokas-Martikainen Suvi, Lieksa
– Palola Pekka, Kaustinen
– Palomäki Tuula, Lapua
– Paloniemi Jorma, Kuhmoinen
– Parkkonen Atte, Jyväskylä
– Partala Jemina, Jyväskylä
– Partanen Leena, Helsinki
– Partanen Markku, Hollola
– Partti Tiia, Mikkeli
– Pasanen Miro, Rauma
– Pelamo Kari, Eurajoki
– Peltokangas Johanna, Evijärvi
– Peltonen Matti, Kemiönsaari
– Piiroinen Harri, Liperi
– Pirkkalainen Heidi, Hankasalmi
– Pitkänen Päivi, Pirkkala
– Prinkkilä Jussi, Seinäjoki
– Prusti Ida, Jyväskylä
– Pulkkinen Eerikki, Halsua
– Pulkkinen Taisto, Imatra
– Puranen Matti, Kintaus
– Putus Anja, Kaarina
– Puurtinen Päivi, Jyväskylä
– Pylkkänen Seppo, Suonenjoki
– Pässilä Elmo, Jyväskylä
– Pöysti Raimo, Varkaus
– Pöysti Tarja, Varkaus
– Qureshi Jaana, Helsinki
– Rahkola Ulla, Ylöjärvi
– Raivio Reeta, Heinola
– Rajamäki Hannu-Pekka, Pori
– Ranta Marke, Pori
– Ranta Mika, Espoo
– Ranta-Knuuttila Seija, Lapua
– Rauhanoksa Anna, Hämeenlinna
– Rautajoki Matti, Tampere
– Rautio Tauno, Ähtäri
– Reiman Niina, Vantaa
– Rekola Vesa, Rauma
– Riihihuhta Aino, Parainen
– Rikala Elina, Alavus
– Rimpi Mikko, Jyväskylä
– Rinne Henri, Turku
– Roitto Kirsi, Suonenjoki
– Rossi Päivi, Pieksämäki
– Roth Pia, Espoo
– Rouvinen Tiina, Lahti
– Ryynänen Pertti, Tuusniemi
– Ryyppö Pirkko, Espoo
– Räty Raija, Lieksa
– Räty Sauli, Lieksa
– Saarikoski Hannu, Pori
– Saarilampi Kati, Ylivieska
– Saaristo Jaana, Janakkala
– Saikkonen Elina, Parikkala
– Salakari Pekka, Isokyrö
– Salmi Henna, Tampere
– Salmi Jorma, Alajärvi
– Salmi Verna, Tampere
– Salmikivi Varpu, Naantali
– Saloranta Päivi, Pori
– Savila Tuija, Rauma
– Shamaletdin Anna-Leena, Aura
– Siiskonen Sanni, Helsinki
– Silván Riitta, Helsinki
– Silvasti Marita, Raahe
– Skön Aila, Pieksämäki
– Soikkeli Ulrika, Imatra
– Somppi Aarre, Ylistaro
– Stenberg Ritva, Espoo
– Suomalainen Lotta-Maria, Helsinki
– Suomi Tapio, Kaarina
– Suuntala Anne, Jyväskylä
– Suutari Oiva, Kajaani
– Sydänsävel Sari, Sastamala
– Särkelä Julia, Kaarina
– Säämänen Risto, Pieksämäki
– Taari Mirja, Kalajoki
– Taipalmaa Sanni, Pori
– Tanskanen Tuija, Lieksa
– Tarkanmäki Katja, Nakkila
– Teivaala Pekka, Lieksa
– Tiainen Mervi, Jämsä
– Tirkkonen Kari, Juankoski
– Toikkanen Hanna, Jyväskylä
– Tolmunen Satu, Kotka
– Tommila Tarja, Pori
– Tontti Kari, Helsinki
– Torkki Tiina, Huittinen
– Torpakko Paula, Jyväskylä
– Tuomi Olli-Pekka, Tampere
– Tuominen Heidi, Nokia
– Tuominiemi Meea, Halsua
– Tuovinen Jarmo, Leppävirta
– Tuovinen Nita, Varkaus
– Tyyskä Helena, Hämeenkyrö
– Törhönen-Sirviö Piia, Kajaani
– Ursin Anne, Kerimäki
– Uusitalo Jukka-Pekka, Tampere
– Vahasalo Emilia, Huittinen
– Vainio Anneli, Kajaani
– Vainio Anneli, Raisio
– Valtonen Merja, Turku
– Vanhatalo Jukka-Pekka, Siikainen
– Varjonen Anu, Raisio
– Vartiainen Suoma, Lieksa
– Viiliäinen-Tyni Katja, Härmä
– Viinamäki Kielo, Vaasa
– Viinamäki Pekka, Vaasa
– Viinamäki Sirpa, Eskilstuna
– Viita-Aho Marjut, Jyväskylä
– Viitala Selina, Kaustinen
– Viitala Tuula, Kauhajoki
– Viitanen Juha, Kuru
– Vilmunen Jaakko, Vaala
– Vilmunen Ville, Nurmijärvi
– Virkkala Juhani, Kaustinen
– Virta Jari, Kokemäki
– Virtanen Mari-Anne, Nakkila
– Virtanen Sanna, Pori
– Vuokkonen Viki, Juuka
– Vuorenmaa Juhani, Kauhava
– Vuorinen Jorma, Säkylä
– Vuorinen Meri, Seinäjoki
– Vuorinen Nina, Vilppula
– Väisänen Jaana, Pieksämäki
– Vänskä Inna, Porvoo
– Väre Leo, Toholampi